W Polsce żyje kilka milionów osób, które zarabiają miesięcznie mniej niż 2000 zł. Co gorsze, są także rodziny, gdzie taka pensja musi wystarczyć na utrzymanie całego gospodarstwa domowego. Osoby zarabiające tak małe pieniądze muszą na co dzień wdrażać oszczędzanie. Gdy dochody są niskie w pierwszej kolejności należy zrezygnować z nałogów, używek oraz rozrywek. Wszystkie wydatki muszą być dokładnie notowane i analizowane.

Na najlepszych lokatach ciągle można dobrze zarobić – TopLokatyBankowe.pl

Żelazne zasady zarządzania domowym budżetem mówią o tym, że w pierwszej kolejności spłacamy kredyty, następnie opłacamy rachunki, żywność, leki a to co zostanie rozdysponowujemy w miarę możliwości na pozostałe potrzeby.

Osoby zmuszone do oszczędzania powinny jak najwięcej posiłków przygotowywać samodzielnie w domu, bo tak jest dużo taniej. Powinny także być na bieżąco z wszelkimi promocjami i okazjami.

Warto pamiętać, że jest wiele rzeczy, które możemy mieć za darmo. Bezpłatnie w określone dni pójdziemy do muzeum, możemy też wybrać się na festyn czy poćwiczyć na siłowni zewnętrznej pod okiem instruktora.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest zarabianie na promocjach bankowych. Wiele instytucji finansowych posiada darmowe konta bankowe, gdzie możemy otrzymać nawet kilkaset złotych rocznie zwrotu za zakupy dokonywane kartą płatnicza wydaną do rachunku. Sprawdź oferty najlepszych rachunków w rankingu www.topkontabankowe.pl

Przez Internet możemy zamówić darmowe próbki kosmetyków i gadżety reklamowe. Bez opłat można także korzystać ze szkoleń i kursów w ramach dotacji unijnych. Bez opłat można uzyskać także czasopisma medyczne z aptek czy korzystać z Internetu Aero2.

 

Kategorie: Bez kategorii