W Polsce już teraz jest koszmarnie, a prognozy są jeszcze gorsze. Dużo Polaków emigruje do innych krajów szukać lepszego życia, szczególnie młodych. Wielu osób boi się o swój przyszły byt. Niestety, według najnowszych prognoz dzisiejsi dwudziesto- i trzydziestolatkowie mogą nigdy nie przejść na emeryturę albo najpóźniej dopiero w wieku 70 lat. Nie jest to dobra prognoza, nawet mimo tego, że potrafimy lepiej dbać o zdrowie i przeciwdziałać chorobom. Taka sytuacja sprawia, iż coraz więcej obywateli zaciąga szybkie pożyczki czy kredyty pozabankowe takie jak PozyczkiZaDarmo.pl, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularną alternatywą dla ofert banków.

Jednym z podstawowych dzisiejszych problemów jest to, że nie płodzimy dzieci. Młodzi ludzie boją się wchodzić w rodzicielstwo biorąc pod uwagę ich dotychczasowe zarobki. Według badań nasze społeczeństwo cały czas się starzeje. Szacuje się, że w przyszłości płatników będzie mniej niż beneficjantów. W związku z tym nie będzie miał kto zarabiać na emerytów. Rząd może zaradzić takiej sytuacji zmniejszając emerytury, podnosząc składki do ZUS lub zwiększając liczbę płatników.

Problemów z jakim musi borykać się nasze państwo jest naprawdę wiele. Trzeba by zmienić wiele w mentalności Polaków. Jednak nie wydaje się to takie łatwe. W pierwszej kolejności musimy zacząć oszczędzać, zapominając na jakiś czas o wakacjach w ciepłych krajach. Jest to konieczne, bo państwo nie zapewni nam stałego bytu na przyszłość. Jak pokazują badania ciężko jest nam odnaleźć w sobie siłę do oszczędzania, aż 17% gospodarstw domowych czynnie oszczędza.

 

Kategorie: Bez kategorii